نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: دلیل رفتارهاش چی میتونه باشه؟

3204
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42708
    تشکـر
    37
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    5

دلیل رفتارهاش چی میتونه باشه؟

میدونم دوستی با همچین ادمی کلا غلطه و حتی نباید در موردش فکر کنم ولی متاسفانه بهش حس زیادی دارم
    باهم دوست شدیم،اوائل خیلی خوب بود ولی من ادم افسرده ای بودم و وقتی پیشش بودم بشدت خجالتی و ناراحت بودم به حدی ک گریه میکردم و ایشون مدام شیطنت میکرد تا بخندونتم،اما در جریان افسردگی من نبود،میومد پستامو لایک میکرد و من همه پستا رو از لج پاک میکردم و یا یکی از دوستام خیلی اصرار داشت ک باهاش دوست بشه و من ازش خاستم ک با دوستم اشنا بشه،میدونم کار احمقانه ای بود ولی واقعا خودم رو در حدش نمیدونستم ،احسان خندید و گفت اشکال نداره خودم از سر بازش میکنم ،گفتم واسم مهم نیست چکار میکنی ،دوست باشی یا نباشی واسم مهم نیست
    با دارو مشکل افسردگی من حل شد ولی اون دگ مشتاق رابطه نبود ،و با اینکه همیشه مدام نگاهم میکرد بع ازون روزا دگ حتی توی صورتم هم نگاه نمیکرد
    منم سعی میکردم مزاحمش نشم،خیلی بهش زنگ نزنم ،اویزونش نباشم،حتی ابراز علاقه هم نمیکردم شاید بجز روزای اخر
    البته هرچند ماه یبار ک دلم خیلی واسش تنگ میشد بهش پیام میدادم و خاهش میکردم بیاد سرقرار ببینمش و اون هم با اکراه میومد،هرچی مزاحم تلفنی داشت فکر میکرد کار منه و میگفت تو داری از یه خط دیگه زنگ میزنی و من قسم میخوردم ک من نیستم .با اینکه قبلا دوست دختر داشت و چون کارش بیزینس بود با خیلی ها در ارتباط بود و ممکن بود کار اونا باشه
    بعد از دوسال ازش خاستم ک یبار بیاد و برای همیشه کات کنیم ولی تو قرار اخرمون یکاری کنه ک واسه همیشه ازش متنفر بشم،اونم اول سعیشو کرد و تو لحظه اخر محکم واسه دو سه دقیقه بغلم کرد و بعد گفت تو بغلم کن ولی من نمیکنم ک وابسته نشی،و با اینکه ازش میخاستم ک توی راه پیادم کنه اصرار داشت ک حتما برسونتم،یکهفته بعدش عکسای جدایی و اینا روی پروفایلش گذاشت،ک من به قسمت اعتقاد ندارم و اگه نشده حتما نخاستی
    من دگ پیام ندادم با اینکه خیلی دلم میخاست بدونم واسه کی گذاشته،بعد سه روز عکسای خودش با یه دختر دگ رو گذاشت،اینقدر شبیه به هم بودن ک دوستام میگفتن میخاد بچزونتت و اون یا خاهرشه یا برادرزادشه و بعد هم به طور کل هم تلگرامشو حذف کرد هم واتساپشو
    الان نزدیک دوسال گذشته و من توی این مدت حتی یکبارم نه بهش پیام دادم ن زنگ زدم،فقط روی پروفایلم یسری عکس دلتنگی میزاشتم،
    چندوقت پیش واتساپشو دوباره نصب کرد و من دوسه روز بعد چکش کردم و فهمیدم ،البته اونموقه بلاکم کرده بود،وقتی من دوساله نه پیام دادم نه زنگ برای چی بلاکم کرد😐
    میدونم خیلی مسخرست ک بهش فکر میکنم ولی میخام اگه کسی میتونه از روی این رفتارا روانشناسی کنه بهم بگه حسش نسبت به من چیه؟
    اینا علامت تنفر شدیدش از منه؟
    ویرایش توسط _دکمه : 05-11-2020 در ساعت 12:03 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : دلیل رفتارهاش چی میتونه باشه؟

با سلام خدمت شما
    دوست عزیز احساس ناراحتی و ناکامی شما کاملا قابل درک است.
    وقتی به هر دلیلی جدایی یا به تعبیری شکست عشقی و یا از دست دادن رابطه اتفاق می افتد، احساسات و افکار و مراحلی مانند مراحل ناشی از سوگ و داغدیدن را فرد تجربه می کند.
    در ابتدا باید گفت که افسردگی اختلالی نیست که به طور کامل تمام شود و کاملا خوب بشود بلکه ممکن است دوباره بازگشت و عود داشته باشد و باید هموار مراقب بود و مدیریت کرد و اکنون با توجه به مطالبی که نوشتید به نظر می رسد خلقتان به شدت پایین باشد و بهتر است یک پیگیری با پزشک یا روانشناس معالجتان در این زمینه داشته باشید.
    و اینکه بعد از دوسال هنوز ایشان را به عنوان یک گزینه در ذهنتان دارید و هنوز برایتان باز است، نشان می دهد که نتوانسته اید این موضوع را برای خودتان تمام کنید و با واقعیت کنار بیایید.
    واقعیت این است که رابطه شما تمام شده است و اگرچه شما هم خودتان را در این زمینه مقصر می دانید اما به هرحا انتخاب شما نبوده است و ایشان هم به هر دلیلی رابطه شان را با شما تمام کرده اند و حتی برای اینکه این موضوع را ببندند راه های ارتباطی شان را با شما قطع کرده اند.
    مسئله اینجا است که درست از زمانی که تلاش از سوی شما برای اتمام رابطه متوقف شد و ایشان چنین تصمیمی گرفتند شما احساس طرد شدگی را تجربه کرده اید و احتمالا بیشتر این تفکر و احساس است که شما را آزار می دهد و برایتان خوراک افکار منفی درست می کند، نه عدم رابطه با آن فرد.
    درباره سوالاتی که در انتها پرسیده اید، بهتر است از خودتان اول بپرسید رسیدن به پاسخ این سوالات واقعا چه کمکی قرار است به شما بکند؟
    فرض کنید به این نتیجه رسیدید که شما را دوست ندارد و یا متنفر است و یا بر عکس دوست دارد، هرکدام از این پاسخ ها در نهایت چه تغییری قرار است در زندگی شما و در واقعیت ماجرا ایجاد کند؟
    واقعیت این است که رابطه شما تمام شده و به هر دلیلی انتخاب یکدیگر نبوده اید و این شاید شبیه یک سیلی محکم باشد اما یک واقعیت است.
    پس بهتر این واقعیت را بپذیرید و بیش از این درگیر افکار منفی و سرزنش آمیز خودتان نشوید چرا که ذهن ما افکار مختلفی تولید می کند که خیلی از آنها نه تنها به ما کمکی در مسیر داشتن یک زندگی خوب و باکیفیت نخواهد کرد بلکه مانع ما در این مسیر هم خواهد شد.
    و قرار است ما انتخاب کنیم و تصمیم بگیریم که به کدامیک از این افکار بیشتر بها دهیم و کدام یک را به حال خودشان رها کنیم و آگاه باشیم که آنها فقط یک فکر هستند که در ذهن ما تولید شده اند.
    پس بهتر است کمی خودتان را در این زمینه مورد ارزیابی قرار دهید و بدانید ترک کردن یک فرد در خیلی از موارد یک تصمیم است و قرار نیست ما از آ فرد متنفرباشیم و نشاندهنده این هم نیست.
    موارد و پیش نیازهای زیادی برای داشتن یک رابطه با کیفیت، سالم و با ثبات لازم است که دوست داشتن یکی از آنها است و هرگز کافی نیست، پس افراد بر اساس یک جمع بندی یک تصمیم می گیرند و ممکن است ربط چندانی به خواستن یا نخواستن آن فر نداشته باشد، در همین مورد خودتان هم به عنوان مثال در ابتدا به دلیل خلق پایین حوصله آن فرد را نداشتید نه اینه واقعا او فرد بدی باشد.
    مهم این است که تصمیم بگیریم و قاطعانه پیش برویم، اگر خواسته واقعی شما داشتن یک رابطه خوب با فردی است که دوستش دارید بهتر است از خودتان بپرسید مرور مداوم این مطالب، دلیل جداییتان و رفتارهای ایشان و بقیه موار، چه کمکی در این زمینه به شما می کند؟
    بهتر است هرچه زودتر تصمیم بگیرید با این واقعیت کنار بیایید و در مسیر خواسته ها و اهدافتان اقدامات موثری انجام دهید و در این جهت اگر لازم است حتما کمک حرفه ای دریافت نمایید و با دریافت جلسات مشاوره توانمندی های لازم برای حرکت موثر را به دست آورید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)